Evropë SQEvropë.Portal SQ

KE: Bullgaria ende nuk i plotëson dy nga kushtet për anëtarësim në eurozonë

Komisioni Evropian njoftoi sot se Bullgaria ende nuk i plotëson dy nga kushtet për anëtarësim në eurozonë. Bullgaria nuk i përmbush treguesit e stabilitetit të çmimeve dhe legjislacionin në përputhje të plotë me rregullat e BE-së.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle