0_Sport,Portal SQFutboll SQSport SQ

KB2022: Gana triumfoi ndaj Koresë së Jugut

Lojtarët e Ganës kanë ruajtur gjasat për kualifikim në fazën e 1/16-të në Kampionatit botëror në Katar, pasi sot mposhtën Korenë e Jugut me rezultat 3-2 (2-0) dhe kanë regjistruar pikët e para në Grupin H pas disfatës ndaj Portugalisë në ndeshjen debutuese.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle