Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

KB: Rreth 350.000 njerëz e humbën jetën në luftën në Siri prej vitit 2011

Zyra e KB-së për të drejta të njeriut regjistroi 350.209 viktima gjatë luftës qytetare në Siri në dekadën e fundit, përfshirë civilë dhe luftëtarë, ndërsa numri I viktimave nga konflikti vlerësohet se është shumë më I madh.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle