Botë SQBotë.Portal SQ

KB: Raportues special nga marsi do të hetojë shkeljet e të drejtave të njeriut në Afganistan

Këshilli për të Drejtat e Njeriut të Kombeve të Bashkuara sot u pajtua të emërojë raportues special për Afganistanin, ndërsa detyra e tij do të jetë t'i hetojë shkeljet e të drejtave të njeriut nga ana e talebanëve dhe aktorëve të tjerë në konfliktin në këtë vend aziatik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle