Botë SQBotë.Portal SQ

KB: Prodhimtaria e planifikuar e karburanteve fosile seriozisht i rrezikon qëllimet klimatike

- Shtetet e botës për momentin planifikojnë më shumë se dyfish prodhimtari të qymyrit, naftës dhe gazit, që nuk është në përputhje me planet për kufizimin e ngrohjes globale në 1,5 gradë Celsius, theksohet në reagimin e sotëm të Kombeve të Bashkuara.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle