0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

KB: Nëntë nga 10 vrasje të gazetarëve mbeten të pandëshkuara

Ekspertët e Kombeve të Bashkuara kumtuan se nëntë nga 10 vrasje të gazetarëve në botë vazhdojnë të mbeten të pandëshkuara. Në një deklaratë të përbashkët në Ditën Ndërkombëtare për eliminimin e mosndëshkimit për krimet kundër gazetarëve, ekspertët e KB-së u bënë thirrje vendeve që ts hetojnë dhunën ndaj gazetarëve dhe t'i ndjekin penalisht autorët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle