Botë SQBotë.Portal SQ

KB: Kriza e urisë në Afrikë ka prekur 18 milionë persona

Kombet e Bashkuara sot paralajmëruan se 18 milionë njerëz në rajonin Sahel në Afrikë në tre muajt e ardhshëm do të preken nga uria e rëndë, kryesisht për shkak të luftës në Ukrainë, pandemisë së koronavirusit, goditjeve klimatike dhe rritjes së çmimeve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle