0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

KB-ja paralajmëron se milionë fëmijë në botë nuk i kanë marrë vaksinat e obliguara për shkak të pandemisë

Rreth 23 milionë fëmijë mbarë botën nuk e kanë marrë vaksinimin e obliguar në vitin 2020 – 3,7 milionë më shumë se sa në vitin 2019 dhe më së shumti që nga viti 2009, sipas të dhënave të publikuara nga Organizata botërore e shëndetësisë dhe UNICEF-it, njoftoi DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle