0_Web_Ballina – Sllajder SQEvropë SQEvropë.Portal SQMakedonija.Slajder SQ

KB: Invazioni rus mund të rezultojë me rreth katër milionë refugjatë

Kombet e Bashkuara po përgatiten për deri në katër milionë refugjatë nga Ukraina nëse lufta e Rusisë kundër vendit vazhdon të eskalojë. Mijëra persona tani më janë zhvendosur përmes kufijve në vendet fqinje, siç janë Polonia, Moldavia, Sllovakia dhe Rusia, deklaroi sot në Gjenevë zëdhënësi i agjencisë për refugjatë të KB-së, UNHCR. Agjencia kumtoi se është e gatshme t'u ofrojë ndihmë ukrainasve të cilët po ikin.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle