0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Katër zjarre aktive, në Rahoviq, në malin Goten, në rajonin e Prilepit dhe Kratovës

– Katër zjarre janë aktive në vend. Ende është aktiv zjarri te fshatrat Rahoviq dhe Bukoviq në komunën Saraj, në teren të pakapshëm drejtë malit Osoj. Gjatë orëve të mëngjesit nuk duket as tym, as zjarr në vendin drejtë fshatit Rahoviq te antena e “T-mobile”. Ende po digjet pylli me bimë të ulëta dhe të përziera, njoftoi në konferencën e sotme të rregullt për media, Nadica Vërçkova nga Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle