0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Katër rezultate pozitive të murtajës afrikane te derrat e egër në Dellçevë

Katër rezultate pozitive të murtajës afrikane te derrat e egër në rajonin e Dellçevës janë regjistruar nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) nga Instituti Veterinar pranë Fakultetit të Mjekësisë Veterinare në Shkup. Nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, bëjnë të ditur për MIA-n se bëhet fjalë për mostra të derrave të egër të pushkatuar, të gjetur në rajonin e fshatit Dramçe në Dellçevë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle