Evropë SQEvropë.Portal SQ

Katër persona humbën jetën në motin e keq me erë uragani në Poloni

Katër persona e humbën jetën, ndërsa 18 të tjerë janë lënduar në motin e keq që mbrëmë e përfshiu Poloninë, ndërsa ishte shoqëruar me erë të fortë me fuqi uragani, duke lënë pas vete dëm material dhe drunj të shkatërruar në pjesën perëndimore dhe qendrore të vendit, kumtuan autoritetet lokale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle