0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQMakedonija.Slajder SQ

Kasami: Qeveria me vendim të paligjshëm e jep objektin shkollor për shfrytëzim të përhershëm të Kadastrës

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami në pres konferencë informoi se do ta padisë Qeverinë për vendim të kundërligjshëm me të cilin një nga objektet nga kompleksi shkollor i njohur si Mjekësia e vjetër i jepet në shfrytëzim të përhershëm Agjencisë së kdastrës së patundshmërive. Kasami ka theksuar se me këtë vendim Qeveria ka shkelur Ligjin për Arsimin Fillor dhe të Mesëm, por edhe se Komuna nuk është konsultuar fare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle