0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQShoqëri SQZgjedhjet Lokale 2021

Kasami nga Çarshia e Epërme: Parkingjet në Tetovë do t’i bëjmë pa pagesë

Në një atmosferë madhështore dhe me respektim të protokoleve shëndetësore Lëvizja Besa sonte ka mbajtur tubimin qendror në Çashinë e Epërme të Tetovës. Para të pranishmive kreu i Lëvizjes Besa dhe kandidat potencial për të marrë drejtmin e Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka shpalosur programin "ME KA KREJT PËR KOMUNËN TONË"

Tetovë, 5 tetor 2021 (MIA) – Në një atmosferë madhështore dhe me respektim të protokoleve shëndetësore Lëvizja Besa sonte ka mbajtur tubimin qendror në Çashinë e Epërme të Tetovës. Para të pranishmive kreu i Lëvizjes Besa dhe kandidat potencial për të marrë drejtmin e Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka shpalosur programin “ME KA KREJT PËR KOMUNËN TONË”

Kasami ka folur për mungesën e parkingjeve në qytetin e Tetovës, ku ka deklaruar se për çdo banesë dhe shtëpi do të ketë parking adekuat, si dhe në Tetovë do të ndërtohen parkingje me kate. Kasami tha se deri sa të zgjidhet tërësisht ky problem, parkingjet në Tetovë do të jenë pa pagesë.

Në programin e Bilall Kasamit për Tetovën janë paraparë parkingje me kate në zonën qëndrore, ndërsa në zonat tjera parkingje me sistem montimi. ar/

 

Butoni Kthehu në krye
Mbylle