0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Karzai dhe Abdulla do t’i bashkëngjiten këshillit 12-anëtarësh që do të udhëheqë me Afganistanin

 Ish-presidenti afgan, Hamid Karzai, shefi i Këshillit të Lartë Shtetëror për Pajtim Kombëtar, Abdulla Abdulla, dhe lideri i Partisë Islamike, Gulbudin Hekmatiar, do t'i bashkëngjiten Këshillit Drejtues të Afganistanit, që talebanët kanë për qëllim ta formojnë, lajmëroi televizioni afgan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle