0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQIntervistë SQSektori civil SQ

Kartaresku për MIA-n: Jam krijuar për të shkruar ashtu siç është bërë kitara për të luajtur, unë e gjej frymëzimin tek vetja

Nuk mund të them që diçka e veçantë më inkurajon të shkruaj. Unë thjesht mendoj se kam lindur për të shkruar, ashtu siç është bërë kitara për të luajtur. Gjithçka që më duhet për frymëzim është një kafe në tryezë dhe një derë mes meje dhe universit. Në fakt, të gjithë frymëzimin e gjej tek vetja, thotë shkrimtari i madh bashkëkohor rumun, Mirça Kataresku në një intervistë për MIA-n.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle