0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Karellson: Estonia mund të ndihmojë për eurointegrimin e Maqedonisë së Veriut me ndarjen e përvojës së tyre

Estonia krahas mbështetjes politike që ia jep Maqedonisë së Veriut, me të vërtetë mund të ndihmojë për eurointegrimin e vendit në ndarjen e përvojës më të gjerë në reformat jo vetëm në digjitalizimin dhe e-udhëheqjen, por edhe në transparencën dhe luftën kundër korrupsionit, shprehet ambasadorja e Estonisë, Kristi Karellson.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle