0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Kapacitetet spitalore në Tetovë, Gostivar, Strugë dhe Kërçovë vazhdojnë të jenë të stërmbushura

Spitalet në Tetovë, Gostivar, Strugë dhe Kërçovë janë ende plot me pacientë me Kovid -19. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha sot se koordinimi me drejtorët e këtyre spitaleve është ende në vazhdim me qëllim që çdo pacient që ka nevojë për shtrim në spital të transportohet në Shkup, ku ka ende vende në spitalin në Kozle, ku edhe ka ekip me rotacion të mjekëve specialistë infektologë dhe pulmonologë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle