Partitë politike SQZgjedhjet Lokale 2021

Kandidati për kryetar komune të VMRO-DPMNE-së për Kumanovën, Toni Mihajllovski, pozitiv me koronavirus

Kandidati për kryetar komune të VMRO-DPMNE-së dhe Koalicioni, për Kumanovën, Toni Mihajllovski, sot  në profilin e tij zyrtar në rrjetet sociale kumtoi se është pozitiv me koronavirus.

Kumanovë, 7 tetor 2021 (MIA) – Kandidati për kryetar komune të VMRO-DPMNE-së dhe Koalicioni, për Kumanovën, Toni Mihajllovski, sot  në profilin e tij zyrtar në rrjetet sociale kumtoi se është pozitiv me koronavirus.

Ai thekson edhe pse është vaksinuar dhe i ka respektuar masat në rezultatet e testimit  ka dalë pozitivë.

Ai në videon e publikuar  tha se do të jetë në izolim dhjetë ditësh, duke shfaqur shpresë se gjendja nuk do të eskalojë. Mihajllovski i porositi ekipit të tij se është bashkë me to dhe mbetet në garë. sa/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle