Evropë SQEvropë.Portal SQ

Kandidatët për kancelar të ri gjerman sot do të kenë debatin e fundit televiziv

Pikërisht një javë para se gjermanët të shkojnë në votime për zgjedhjet parlamentare, tre kandidatët për kancelar të ri të vendit, Ollaf Sholc, Armin Lashet dhe Analen Baerbok, sot do të përballen drejtpërdrejt në debatin e fundit televiziv.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle