0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kandidatët e pavarur për kryetarë të komunave nga disa komuna mblodhën nënshkrime për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale

Sipas informatave të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve deri mbrëmë,  23 gusht, nënshkrime për kandidim  në zgjedhjet lokale mblodhën kandidatë të pavarur nga disa komuna, ndërsa nënshkrime janë mbledhur edhe për listat e këshilltarëve.  Mbledhja e nënshkrimeve  në njësitë rajonale dhe zyrat e KSHZ-së edhe para noterëve të autorizuar vazhdon deri më 30 gusht në mesnatë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle