0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Kancelari austriak Shalenberg papritmas paralajmëroi tërheqje nga funksioni

Kancelari austriak, Aleksandar Shalenberg sot deklaroi se tërhiqet nga funksioni, për më pak se dy muaj pas ndërmarrjes së detyrës dhe disa orë pasi paraardhësi i tij, Sebastian Kurc, i cili është përfshirë në hetimin e Prokurorisë shtetërore për skandale korruptuese, e kumtoi largimin e tij nga politika, njofton DPA.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle