Botë SQBotë.Portal SQ

Kanadaja vendos sanksione shtesë kundër oligarkëve rusë

Kanadaja vendos sanksione shtesë ndaj oligarkëve rusë dhe ndalon importin dhe eksportin e mallrave luksoze të synuara nga Rusia, që është  përgjigje  e Otavës ndaj invadimit rus në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle