0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Kanadaja siguroi qëndrim për një grup të rinjsh qytetarësh afganë të cilët u sistemuan në Maqedoninë e Veriut

Njëzet e dy civilë afganë, të cilët gjatë periudhës së kaluar kanë qëndruar në Maqedoninë e Veriut, fituan qëndrim në Kanada. Me fluturim nga Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit sot u larguan të punësuar dhe bashkëpunëtorë të organizatës ndërkombëtare "Partneritet i hapur qeveritar" dhe anëtarë të familjeve të tyre, kumtoi shërbimi për shtyp i Qeverisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle