0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Kambovski: Vendimi ynë është nëse do të hapet Kushtetuta

- Të gjitha çështjet rreth pozitës së bashkësive etnike, grupeve dhe të ngjashme janë çështje të secilit shtet. Ndonjë shtet mund të sugjerojë çfarëdo qoftë, por çështja varet nga vetë ne, nga vendimi ynë. Domethënë ne kemi mekanizma për këtë, nëse fillohet iniciativë për ndryshim të Kushtetutës, ai duhet të jetë vendimi im, deklaroi sot akademik Vllado Kambovski para Kuvendit Vjetor të ASHAM, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve rreth kërkesës së Sofjes për futje të bullgarëve në Kushtetutë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle