0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniKronikë SQKronikë.portal SQLajme nga komunat SQ

Kallëzim penal dhe paraburgim tetë-ditor për incidentin e djeshëm në qendër të Prilepit

Policia e Prilepit deri te Prokuroria Themelore Publike ka iniciuar kallëzim penal kundër 53 vjeçarit  nga Resnja me inicialet N.K për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale rrezikim të sigurisë sipas nenit 143, paragrafi 3 i Kodit penal dhe dy kallëzime penale sulm ndaj personit zyrtar gjatë kryerjes së punëve të sigurisë sipas nenit 383 të Kodit penal.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle