0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Kacarska: Pa impulsin nga negociatat, dobësohet entuziazmi për reformat e agjendës së BE-së, nevojitet strategji kombëtare me prioritete të përcaktuara

Pa impulsin që duhet të japin negociatat, e kemi shumë të vështirë të mobilizohemi brenda për të përmirësuar situatat. Ne duhet të ndërtojmë strategjinë tonë se cilat janë prioritetet kombëtare në aspektin e anëtarësimit në BE, sepse ky proces, edhe nëse i fillojmë negociatat, do të zgjasë shumë. Prioritetet duhet të jenë përforcimi i kapaciteteve të administratës dhe komunikimi ndërsektorial, vlerëson drejtoresha e Institutit për Politika Evropiane - EPI, Simonida Kacarska.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle