0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Kabineti i Zaevit: Nëse Dimitrovi është kundër çfarëdo qoftë nga pozicionet që i kemi ndërtuar bashkë, është e ndershme ta tregojë këtë dhe të shpjegojë pse

Maqedonia e Veriut ka qëndrime të qarta në bisedimet me Bullgarinë, të ndërtuara me unitet të plotë qeveritar dhe të dërguara si përgjigje nga Ministria jonë e Punëve të Jashtme në MPJ-në bullgare. Identiteti maqedonas dhe gjuha maqedonase nuk janë fare temë bisede mes nesh dhe Bullgarisë, konstatojnë nga Kabineti i kryeministrit në dorëheqje Zoran Zaev për qëndrimet e shprehura sot nga zëvendëskryeministri aktual për Integrime Evropiane, Nikolla Dimirov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle