Ballkan SQBallkan.portal SQ

Ka vdekur kompozitori i njohur grek Mikis Teodorakis

Në moshën 96 vjeçare sot në Athinë vdiq kompozitori, dirigjenti dhe politikani i njohur grek Mikis Teodorakis, i njohur për veprën e tij, muzikën për "Zorbasi grek", njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle