0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Ka shumë gjasa për sanksione të reja kundër Minskut për shkak të krizës së emigrantëve në kufirin polako-bjellorus

 Derisa po rritet numri i i emigrantëve në kufirin polako-bjellorus vazhdojnë akuzat e ndërsjella mes Varshavës dhe Minskut, ndërsa BE-ja dhe KB-ja po përpiqen të ndërmarrin masa me të cilat do të shmanget kriza më e madhe e emigrantëve në Evropën Verilindore, e cila filloi gjatë verës, ndërsa po po intensifikohet dy ditët e fundit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle