Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Jurova: Ndërmarrim masa më të fuqishme për mbrojtjen e gazetarëve

Nënkryetarja e Komisionit Evropian, e angazhuar për vlera dhe transparencë, vera Jurova sot ka prezantuar propozim, i cili ka për qëllim të kufizohen dhe parandalohen keqpërdorimet në paditë kundër gazetarëve dhe mbrojtësve të të drejtave të njeriut, njofton korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle