Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Juri Kim: SHBA-ja, BE-ja dhe Shqipëria me mbështetje të përbashkët për Ukrainën

Agresioni i Rusisë ndaj Ukrainës dhe situata aktuale atje ishin në fokus të takimit që ambasadorja amerikane Juri Kim e realizoi me ministren e Republikës së Shqipërisë për Evropë dhe Punë të Jashtme, Olta Xhaçka, ambasadorin në BE, Luixhi Soreca dhe me ambasadorin ukrainas Vollodimir Shkurov, njofton korrespondentja e MIA-s nga Tirana.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle