0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQLajme nga komunat SQShkup SQShoqëri SQ

Bllokada te “Mavrovasja” hiqet përkohësisht

Duke pasur parasysh informacionin e MPB-së se nesër vjen një delegacion i lartë nga Gjermania në ktrye me presidentin, u kërkova transportuesve të tregojnë me gjest se nuk duan të cenojnë reputacionin e vendit dhe të mos komplikojnë protokollet e sigurisë, të tërhiqen nga bllokada gjatë pranisë së delegacionit, pra deri të enjten, dhe nëse nuk arrihet marrëveshje me Qytetin e Shkupit dhe NQP-në, të premten sërish do të dalin në rrugë, deklaroi  drejtori i "Sloboda prevoz", Lenin Jovanovski sonte për MIA-n.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle