0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQEkonomi SQ

Jovanovska: Fondi pensional është në gjendje stabile dhe nuk ka problem me qëndrueshmërinë e buxhetit

Fondi pensional është në gjendje stabile, pensionet si edhe deri tani do të vazhdojnë me pagesë të rregullt dhe me kohë. Nuk ka kurrfarë problemi lidhur me qëndrueshmërinë e buxhetit të Fondit për sigurim pensional dhe invalidor, deklaroi drejtoresha e SPIM-së, Biljana Jovanovska në intervistën për Radio Evropa e Lirë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle