0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Johanis: Rumania është gati për një prani më të madhe të NATO-s në vend

Rumania është duke negociuar me SHBA-në dhe Francën për mënyrat për rritjen e numrit të ushtarëve në vend dhe është e gatshme për një prani të shtuar ushtarake të NATO-s, deklaroi sot presidenti rumun Klaus Johanis.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle