0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Ndahen Çmimet shtetërore “Shën Klimenti i Ohrit” për vitin 2022

- Çmimet shtetërore "Shën Klimenti i Ohrit" për vitin 2022 për realizimet shumëvjeçare në sferën e edukimit, arsimit, kulturës, artit, shëndetësisë, mbrojtjes dhe avancimit të mjedisit njerëzor dhe në veprimtarinë sociale në vend sot ju dhanë profesorit universitar prof.dr. Afrim Osmani, shkrimtares dhe akademikes Vllada Urosheviq dhe artistit të artit figurativ Ismet Ramiçeviq dhe kardiokirurgut prof.dr. Sashko Jovev.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle