0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Javën e ardhshme masa antikrizë për qytetarët dhe kompanitë, apel për sjellje të përgjegjshme ndaj energjisë

Paralajmërime dhe konsultime për masa dhe ndihmë në përballjen me pasojat nga kriza energjetike dhe nevojën për furnizim me burime energjetike, e shënuan edhe ditën e djeshme. Konkluzioni i seancës së djeshme të Këshillit Ekonomik të qeverisë është se situata energjetike është stabile dhe javën e ardhshme qeveria do të marrë masa për kategoritë më të cenueshme të qytetarëve dhe kompanive. Është dërguar edhe apel për sjellje të përgjegjshme ndaj kompanive energjetike. Në Këshillin Ekonomik, odat dhe sindikatat përsëritën kërkesat e tyre dhe ekspertë, profesorë universiteti dhe akademikë paraqitën pikëpamjet dhe këshillat e tyre. Ndërkohë, vazhdoi komunikimi mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së për propozimet e partisë opozitare, por edhe për akuzat e ndërsjella për bllokimin e ligjeve që duhet të veprohet në kushtet e krizës së shpallur në energjetikë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle