Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Japonia e shënon 76-vjetorin e sulmit mbi Hiroshimë

Japonia sot e shënon përvjetorin nga sulmi bërthamor mbi Hiroshimë, më 6 gusht të vitit 1945, përderisa komemoracioni I sivjetmë është lënë nën hije me vendim të Komitetit ndërkombëtar olimpik (KNO) që këtë vit të mos bëjë thirrje për një minute heshtje për viktimat. Të mbijetuarit, familjarët dhe vetëm një numër I vogël I liderëve të huaj morën pjesë në ceremoninë e mëngjesit në Hiroshimë, Japoni perëndimore, për t’u shprehur respekt viktimave dhe të bëjnë thirrje për paqe në botë. Gjatë pandemisë së koronavirusit, publiku është përjashtuar nga ceremonia, si edhe në vitin 2020, por mund ta ndjekë në Internet.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle