0_Maqedoni.Portal SQLajme nga komunat SQShkup SQShoqëri SQ

Japonia dhuroi mbi 57 mijë euro në fshatin Batincë të Komunës së Studeniçanit

- Ambasadori i Japonisë, Hironori Savada, mori pjesë në ceremoninë e kompletimit të projektit GGP në Komunën e Studeniçanit, në kuadër të Programit japonez për grante të vogla për nevoja themelore dhe siguri njerëzore. Nikoqir në ceremoni ishte kryetari i Studeniçanit, Azem Sadiki dhe drejtori i shkollës fillore "Alija Avdoviq" Kenan Imeri, njoftoi Ambasada Japoneze.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle