Botë SQBotë.Portal SQ

Japoni: Në buxhetin shtesë për vitin 2021, 163 miliardë dollarë janë për luftën kundër koronavirusit

Qeveria japoneze  miratoi buxhet shtesë për vitin fiskal 2021, që përfshin ndihmë të caktuar financiare edhe për luftën kundër pandemisë, gatishmërinë për katastrofa dhe turizëm.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle