0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Jansha: Luftuam që në dokumentet e BE-së përsëri të hyjë perspektiva për anëtarësim

- Gjatë kryesimit të saj me Këshillin e BE-së, Sllovenia arriti që përsëri ta vendosë terminin "perspektivë për anëtarësim" në dokumente, në vend të "perspektivës evropiane" të thjeshtë për shtetet e Ballkanit dhe fqinjësinë lindore evropiane, deklaroi kryeministri slloven, Janez Jansha.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle