Ballkan SQBallkan.portal SQ

Jansha bisedoi me Dodikin: E ardhmja qëndron në sovranitetin e plotë të BeH-së dhe anëtarësimin në BE

Kryeministri slloven Janez Jansha të dielën në Lubjanë bisedoi me anëtarin serb të Kryesisë së Bosnja e Hercegovinës për gjendjen në atë vend Millorad Dodik, prejse  përfaqësuesi i lartë për BeH-në paralajmëroi se ai e rrezikon paqen në BeH dhe në rajon.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle