0_Maqedoni.Portal SQBiznes SQBiznes.portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Janevski: Maqedonia e Veriut është ndër dhjetë destinacionet e para botërore këtë vit sipas fluksit devizor

Këtë vit, sipas fluksit devizor nga turizmi, i cili deri më tani ka qenë 20 për qind më shumë në krahasim me vitin 2019, destinacioni ynë renditet në dhjetëshen e parë sipas Organizatës Botërore të Turizmit. Nëse në vitin 2021 ishim të pestat në botë për nga rritja e turistëve të huaj, në vitin 2022 treguam potencial të lartë sa i përket qarkullimit turistik, tha sot në Strumicë, Lupço Janevski, drejtor i Agjencisë për përkrahje dhe promovim të turizmit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle