Ballkan SQBallkan.portal SQ

Janev dhe Robles: Bullgaria dhe Spanja janë për zgjidhje diplomatike të krizës në Ukrainë

Gjatë vizitës së tyre në bazën ajrore "Graf Ignatievo" ministrat e Mbrojtjes së Bullgarisë dhe Spanjës, Stefan Janev dhe Margarita Robles, mbështetën fuqishëm tezën se përpjekjet diplomatike duhet të jenë në rradhët e para për zgjidhje të krizës në Ukrainë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle