0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Janë vaksinuar 467.822 qytetarë, dje vaksinë kanë marrë 12.053 qytetarë

Vaksinimi po zhvillohet pa pengesa në ta gjitha pikat nëpër vend, ndërsa në vijim është vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në vend dhe në terren, që nga dje janë vaksinuar gjithsej 467,822 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 3.686 qytetarë, ndërsa dje u vaksinuan gjithsej 12.053 qytetarë. Në shtet gjithsej kanë aplikuar 760,961 doza të vaksinave, ndërsa janë rivaksinuar 293,139 qytetarë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle