0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Janë regjistruar gjithsej gjashtë raste të murtajës afrikane të derrit në vend

Nga 6 janari të këtij viti, kur në fshatin Dramçe në Dellçevë për herë të parë u regjistrua murtaja afrikane e derrit në vend, deri dje janë konstatuar raste të reja edhe më Moshticë, Mojancë, Presekë, Tërkanje dhe Viniçka Kërshlla, kumtoi sot drejtori i Agjencisë për ushqim dhe veterinari (AUV), Nikollçe Babovski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle