0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Janë regjistruar 389 raste të reja të infektimit me Kovid-19, shtatë persona kanë vdekur

Ministria e Shëndetësisë informon, sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik se në 24 orët e fundit janë kryer 2.624 teste dhe janë regjistruar 389 raste të reja me KOVID-19. Shkup - 204, Manastir - 26, Veles - 22, Kumanovë dhe Prilep - 21, Kavadar - 20, Tetovë - 12, Kërçovë - 9, Resnjë - 7, Ohër dhe Shtip - nga 6, Gjevgjeli dhe Negotinë - nga 5 , Vinicë - 4, Gostivar, Strumic;, Koçan dhe Radovishi - nga 3, Shën Nikollë, Kriva Palanka dhe Kratovë - nga 2, Strugë, Probishtip dhe Demir Hisar - nga 1.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle