0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQShoqëri SQ

Janë regjistruar 164 raste me Kovid-19, 18 janë shëruar, tre kanë vdekur

Sipas të dhënave nga Instituti për shëndet publik, në 24 orët e fundit janë bërë 5,276 testime, ndërsa janë regjistruar 164 raste të reja me Kovid -19: Tetovë - 60, Shkup - 34, Gostivar - 21, Kumanovë dhe Manastir - nga 8, Strumicë, Kërçovë dhe Dibër – nga 5, Shtip dhe Koçan – nga 4, Prilep dhe Strugë – nga 3, Berovë - 2, Ohër dhe Pehçevë – nga 1. Janë regjistruar 18 pacientë të shëruar edhe atë nga: Shkupi - 7, Tetova - 6, Kumanovë - 4, Kërçovë - 1. Tre persona janë regjistruar të vdekur: dy nga Gostivari (68 dhe 86 vjeç) dhe një nga Shkupi (82 vjet), të gjithë kanë vdekur në kushte spitalore.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle