Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Janë përforcuar sulmet e talebanëve në Afganistan

Sulmet e talebanëve ndaj forcave afgane të sigurisë dukshëm u rritën pas shkurtit të vitit 2020, kur u arrit marrëveshja mes SHBA-së dhe kryengritësve, që çoi deri te tërheqja e forcave të huaja nga vendi. Këtë e tregon raporti I publikuar zyrtar amerikan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle