0_Maqedoni.Portal SQSektori civil SQShoqëri SQ

Janë gjobit 96 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e përforcuara të veprimit në fushën e komunikacionit. Sipas MPB-së, në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 96 masa, nga të cilat 17 për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 8 sanksione për drejtim të automjeti pa patentë shoferi, gjashtë masa për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, tetë sanksione për përdorimin e celularit dhe pesë sanksione për kalim në dritën e kuqe të semaforit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle